تبلیغات
علمی >
سایت خدماتی و هنری نایت اسکینابزار های وبلاگ نویسینمایشگر تاریخ به صورت فارسی

علمی
زکات علم نشر آن است
قالب وبلاگ
نویسندگان
نظر سنجی
ازبین موضوعات طبقه بندی شده به کدامیک بیشترعلاقه دارید

ابر برچسب ها

عدد اسرا آمیز 666 به « عدد شیطان » (The number of the beast) یا « نشان شیطان » (sign of the beast) معروف است. این عدد به کتب ضدمسیح (Antichrist) تعلق دارد و همچنین در کتاب مقدس مکاشف یوحنا (Revelation) در بخش 13 و شعر 18 با عنوان « کامل بودن » (to be exact) این عدد ذکر شده است که متن آن چنین است: 
Here is wisdom. Let him that hath understanding count the number of the beast: for it is the number of a man; and his number is 666

« در اینجا خرد هست. بگذار آنکه فهمی دارد عدد شیطان را بشمارد زیرا آن عدد مردی است و عدد او 666 است. » 

البته منبع پیدایش این عدد به این عنوان کاملاً مشخص نمی‌باشد. در مورد این عدد فیلم‌ها و داستان‌های مختلفی ساخته شده اند که اغلب آنها از سری فیلم‌ها و داستان‌های ترسناک هستند، از جمله فیلم Pulp Fiction و یا داستان
The Da Vinci Code(رمز داوینچی). در این داستان این حدس وجود دارد که هرم شیشه ای موجود در موزه لور(Louvre) پاریس، به شیطان اختصاص دارد و از 666 قطعه شیشه ساخته شده است. البته تحقیقات در این زمینه بدون هیچ ابهامی مشخص می‌کند که این هرم شیشه‌ای از بیش از 670 قطعه شیشه تشکیل شده است.(اظهار رسمی موزه لور 673 قطعه است و شمارش‌های انجام شده بعدی حاکی است که این تعداد 698 عدد است.) 
همچنین عدد 666 را می‌توان به نوعی در اسامی‌ نیز پیدا کردو. مثلاً مجموع کد اسکی (ASCII) کاراکترهای کلمه INDONESIA (اندونزی) برابر با 666 است. 
صرف نظر از داستان‌ها و مطالب اسرار آمیزی که در مورد این عدد نوشته و گفته می‌شود، مطالعات ریاضیدانان در مورد این عدد نشان می‌دهد این عدد در حیطه ریاضی هم دارای خواص جالبی است ...

اگر شما به دقت فیلمهایی با مضامین شیطانی و مرگ و روح را مشاهده کرده باشید مطمئنا به کارگیری عدد ۶۶۶ در اینگونه فیلمها شما را متعجب میکند. این موضوع ما را بر آن داشت تا این پست را اختصاص دهیم به کاوش در اسرار ۶۶۶.
۶۶۶ را علامت ابلیس نامیده اند و این شهرت را از کتاب وحی(فصل ۱۳، شعر ۱۸، برای کامل بودن) به دست آورده است. مشخصات جالبش همواره مورد توجه ریاضیدانان بوده است. اکنون به طور خلاصه چند ویژگی ریاضیاتی عدد ۶۶۶ را بیان میکنیم.
عدد ۶۶۶ به سادگی از جمع و تفریق توانهای ششم سه عدد آغازین به دست می آید. 

۶۶۶=۱۶-۲۶+۳۶

همچنین این عدد برابر است با مجموع ارقام خود باضافه جمع توانهای سوم ارقامش.

۶۶۶=۶+۶+۶+۶۳+۶۳+۶۳

تنها پنج عدد صحیح مثبت با چنین خاصیتی وجود دارند. آنها را پیدا کنید.
جمع توانهای دوم ۷ عدد اول برابر است با ۶۶۶.

۶۶۶=۲۲+۳۲+۵۲+۷۲+۱۱۲+۱۳۲+۱۷۲

جمع ۱۴۴ رقم ابتدایی عدد پی برابر ۶۶۶ است. نکته جالب اینجاست که

۱۴۴=(۶+۶)×(۶+۶)

۶۶۶ یکی از دو عدد صحیحی میباشد که برابر مجموع توانهای سوم از ارقام توان دوم خویش باضافه مجموع ارقام توان سومش است. یعنی:

۶۶۶۲=۴۴۳۵۵۶
۶۶۶۳=۲۹۵۴۰۸۲۹۶
۶۶۶=(۴۳+۴۳+۳۳+۵۳+۵۳+۶۳)+(۲+۹+۵+۴+۰+۸+۲+۹+۶)

۲۵۸۳ عدد دیگریست که دارای این خاصیت میباشد.
مجموع ۶۶۶ عدد اول حاوی عدد ۶۶ میباشد.

۲+۳+۵+۷+۱۱+…+۴۹۶۹+۴۹۷۳=۱۵۳۳۱۵۷=۲۳×۶۶۶۵۹

دقیقا دو راه برای قرار دادن علامت “+” در رشته ۱۲۳۴۵۶۷۸۹ داریم تا ۶۶۶ حاصل شود در صورتیکه تنها یک راه برای رشته ۹۸۷۶۵۴۳۲۱ وجود دارد.

۶۶۶=۱+۲+۳+۴+۵۶۷+۸۹
=۱۲۳+۴۵۶+۷۸+۹
۶۶۶=۹+۸۷+۶+۵۴۳+۲۱

۶۶۶ مقسوم علیه ۱۲۳۴۵۶۷۸۹+۹۸۷۶۵۴۳۲۱ میباشد.
عدد اسمیت عدد صحیحی است که مجموع ارقامش برابر است با مجموع ارقام عوامل اول خودش. ۶۶۶ یک عدد اسمیت است. زیرا:

۶۶۶=۲×۳×۳×۳۷
۶+۶+۶=۲+۳+۳+۳+۷

تابع (Phi(n در نظریه اعداد عبارت است از تعداد اعداد کوچکتر از n که نسبت به n اولند. قابل توجه است که:

Phi(۶۶۶)=۶×۶×۶آگر به این موضوع علاقه مند شدید توصیه میکنم مطلب زیر رو هم بخونید جالبه !!!

--------------------------------------------------------------------------------

عدد شیطان چه ربطی به ایران دارد؟
در تاریخ ۲۵ آذر ماه ۱۳۸۶ در ستون دیگه چه خبر روزنامه ایران، خبری به این صورت منتشر شد:

نماد شیطان در فیلم تبلیغاتی یک موسسه مالی

در پی دستور یک مقام رده بالای اجرایی به یکی از نهادهای نظارتی مبنی بر پیگیری استفاده گسترده از عدد ۶۶۶ در تبلیغات تلویزیونی یک موسسه مالی - اعتباری، این موضوع بررسی شده و با انجام هماهنگی ها با بخش بازرگانی صدا و سیما دستور توقف اداری پخش آن صادر شد. به گزارش ایرنا عدد ۶۶۶ در فرهنگ غربی نماد شیطان است و پس از آن که جورج بوش ایران را یکی از محورهای شرارت خوانده، در برخی از فیلم های ساخته شده در آمریکا، از این نماد برای تبلیغ سوء علیه جهموری اسلامی استفاده شده است.

این مطلب در درجه اول جهت روشن شدن ذهن خبرنگار محترم ایرنا و ایران نوشته شده است. نه این که ایشان متوجه قضیه عدد ۶۶۶ شوند، بلکه بدانند چند سالی است که چیزی به نام اینترنت وجود دارد و اگر از تمام دنیا هم فاصله داشته باشیم، با چند جست و جوی کوتاه می توانیم بفهمیم که نه پس از خوانده شدن ایران در راس محور شرارت و نه قبل از آن، هیچگاه هیچ فیلمی در ارتباط با ایرانی بودن ضدمسیح و ارتباط عدد ۶۶۶ با ایران ساخته نشده است. ضمن این که از قدیم هرکس که دروغ می گفت، می گفتند شیطان گولش زده است!

--------------------------------------------------------------------------------


از ۶۶۶ یا عدد شیطان هم در کتاب عهد قدیم و هم در کتاب وحی کتاب مقدس عهد جدید (نوشته سنت جان) بارها نام برده شده است. هرچند که دست کم یک مورد اشاره به ۶۶۵ و ۶۱۶ هم در کتاب های باستانی موجود است. در سال ۲۰۰۵ خوانش متنی بسیار قدیمی تر این قضیه قوت گرفت که عدد مورد نظر ۶۱۶ باشد و نه ۶۶۶. به هرحال همین موضوع ۶۶۶ و ارتباط آن با جریان های مختلف، قرن هاست که مورد مشاجره الهیون و گروه های کلیسایی بوده است.

در آیه ۱۳ از فصل ۱۸ کتاب عهد جدید چنین آمده است:

«این جا فرزانگی است. بگذاریم که به او فهمانده شود شماره عدد شیطان: برای آن عدد، یک انسان است، ششصد و شصت و شش.»

بسیاری از پژوهشگران در علوم مختلف، عدد ۶۶۶ را به موضوعات مختلف ارتباط داده اند. در حوزه های نامرولوژی، الاهیات، تاریخ، ریاضیات و... بارها این عدد مورد تجزیه قرار گرفته و سرچشمه ها و سرنوشت های متفاوتی داشته است. کشتارها و جنگ های کالیگولا و نرون، آتش فشان کوه پومپی و حتا تعداد حروف موجود در نام پاپ ها! از نتایج این ربط دادن ها بوده است. نکته دیگر این که در جریان قرون وسطی (به ویژه جنگ های صلیبی) نام پیامبر اسلام - محمد - را که در آن زمان به لاتین Maometis نامیده می شد، از طریق علم اعداد به ۶۶۶ ارتباط دادند. ارتباطاتی که به نظر می رسد هر کدام با هدفی شکل گرفته و می توان تعداد بی شماری کلمه را نیز بر همین اساس به عدد ۶۶۶ رساند.

فردی که عدد ۶۶۶ را به همراه دارد آنتی کرایست یا ضدمسیح نامیده می شود. گفته می شود که این عدد را می توان بر روی تن این فرد - خصوصن زیر موهای سر - یافت. هرچند که مدتی است افرادی مثل تری دی. واتکینز اعلام کرده اند که این عدد می تواند روی کارت اعتباری فرد یافت شود و یا مثل یک میکروچیپ در تنش جاسازی شده باشد! این قضیه از آنجا نشات گرفت که عدد ۶۶۶، تمپلیت بارکدها است. در آیین کابالا - عرفان یهود - عدد ۶۶۶ جایگاهی رازآمیز و مقدس دارد و به نشانه حیات مادی گرفته می شود. بیماری ترس از این عدد - که گویا در جوامع مسیحی بسیار هم شایع است - hexakosioihexekontahexaphobia نام دارد. بخش هایی از این ارتباطات عجیب و غریب هیستریک را در اینجا می توانید ببینید.

در طول تمام قرون، این خرافه ها، کاربردهای دیگری هم داشته اند و آن در هنر و ادبیات بوده است. به ویژه در سینما. 
عدد ۶۶۶ تا به حال دستمایه حدود ۲۰ فیلم مطرح سینمایی و تلویزیونی بوده و تمام آن ها با در نظر گرفتن وجهه شیطانی این عدد و ضد مسیح بودن دارنده آن، سعی در پروراندن داستانی ترسناک با استفاده از تقابل خیر و شر داشته اند. شاید مشهورترین این فیلم ها طالع نحس (omen) باشد که با رویکردی مذهبی و نیز به شدت سیاسی داستان چیرگی شر بر خیر را به نمایش می گذارد. پسرکی به نام دامین که فرستاده شیطان بر زمین است، ابتدا خانواده خود را از سر راه برمی دارد و در نهایت با کمک شیطان رییس جمهور ایالات متحده می شود. هرچند که فرستادگان خدا و افراد مذهبی هر از گاهی با او به ستیز می پردازند و اغلب شکست می خورند، تا در نهایت عذاب الهی - چون روز رستاخیز - او را از زمین برمی دارد. به عبارتی هر ۴ قسمت طالع نحس ها و نیز بازسازی آن در سال ۲۰۰۶ را می توان مهم ترین آثار مربوط به این عدد دانست. هرچند در قسمت جدید جن گیر هم به آنتی کرایست اشاره شده و فیلم با صحنه ای دلهره آور از میدان جنگی که تمام کشتگانش بر صلیبی معکوس، مصلوب شده اند آغاز می شود.

در فیلم های دیگری مثل Maquinista، white noise 2، فیلم مهم پولانسکی دروازه نهم (9th gate)، تا فیلم های مهجوری مثل 666 و فیلم عظیم end of days با شرکت آرنولد شوارتزنگر همواره مفاهیم مسیحیت و مبارزه مسیحیان با فرزند شیطان - که ظاهری شیطانی دارد و به هیچ دینی پایبند نیست - مورد بحث قرار گرفته اند.

به هرحال عدد ۶۶۶ و بحث ضدمسیح همواره مفاهیم دین مسیحیت را دربرگرفته است. حتا در جن گیر جدید هم که معبدی شیطانی در کشوری عربی یافت می شود، بحث به سمت اسلام گرایش پیدا نمی کند. بلکه محل یافتن معبد باید در کشوری قرار می گرفته تا از لحاظ قدمت با دوره پاگانیسم همخوانی داشته باشد و از همین رو این محل انتخاب شده است. جان کلام آن که حتا یک نمونه هم نخواهید یافت که در فیلمی هالیوودی، بین ایران و عدد ۶۶۶ ارتباطی وجود داشته باشد. 

بی آنکه منکر فیلم های تبلیغاتی ضد ایران باشم (دروغ های حقیقی و بدون دخترم هرگز از نمونه های بارز هستند) اما گمان می کنم، در این یک مورد، خبری ناسالم منتشر شده است.

پخش آگهی ای که ۶۶۶ جایزه می دهد، به اندازه کافی بدسلیقگی دارد. اما بسط دادن آن به مفاهیم مسیحیت و جلوگیری از پخش آن و نیز ارتباط دادن عددی که خود مسیحیت هم قرن هاست که نمی داند با آن چه کند، به محور شرارت جورج بوش و نیز دروغ گویی درباره ساخت فیلمی درباره محوریت شیطانی ایران، یا به معصومیت خبرنگار در مورد تاریخ ادیان برمی گردد، یا به نادانی اش در حوزه سینمای جهان و یا دروغ پراکنی. 
هرکدام که باشد، باعث تاسف است.طبقه بندی: دانستنیها، علمی،
[ چهارشنبه 24 آبان 1391 ] [ 07:05 ب.ظ ] [ تفضلی ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


به وبلاگ من خوش آمدید

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :