تبلیغات
علمی >
سایت خدماتی و هنری نایت اسکینابزار های وبلاگ نویسینمایشگر تاریخ به صورت فارسی

علمی
زکات علم نشر آن است
قالب وبلاگ
نویسندگان
نظر سنجی
ازبین موضوعات طبقه بندی شده به کدامیک بیشترعلاقه دارید

ابر برچسب ها

افراد چپ دست کسانی هستند که به طبع،طرف راست نیمکره مغزی آنها فعال تر است. ‌شاید افراد چپ دست این کار را درست انجام می دهند! ‌بسیاری از صاحبنظران معتقدند که اگر کودک چپ دست باشد و تمایل داشته باشد که کارهایش را با دست چپ انجام دهد ‌و اگر عملکرد او با دست چپ درست باشد، نباید بابت این مسئله نگران بود. متاسفانه قبلا تصور می شد که این نوعی اختلال ‌است و یا باعث می شود که فرد درزندگی دچار لغزش شود.دو تئوری در مباحثات وجود دارد که گویای این حقیقت است که چرا ۴% از مردم چپ دست هستند. یک تئوری دررابطه با این ‌حقیقت مربوط به نیمکره های مختلف مغز است.

افراد دست چپ


نیمکره راست و چپ مغز مـسـلـما عملکرد متفاوتی دارند. پزشکان معتقدند‌که نیمکره چپ به نیمکره راست برتری و تسلط دارد. ریشه این اعتقاد این است که اعصابی که از مغز خارج می شوند به دو ‌سمت متفاوت بدن می روند و اعصاب سایر بخش های مغز متقابل و برابر هستند. نتیجه این مطلب این است که نیمکره چپ ‌مغز عملکرد طرف راست بدن را کنترل نموده و برعکس. برتری نیمکره چپ مغز که عملکرد طرف راست بدن را اداره می کند به ‌این دلیل است که چنین افراد راست دستی در خواندن، نوشتن، صحبت کردن و کارکردن ماهرتر هستند و افراد چپ دست ‌کسانی هستند که به طبع طرف راست نیمکره مغزی آنها فعال تر است. ‌
تئوری دوم عدم تقارن طبیعی بدن را توجیه می کند. این عدم تقارن از سر تا انگشتان پا به صورت خفیف و ظریف وجود دارد. ‌مثلا طرف راست صورت کمی متفاوت تر از طرف چپ صورت است. پاهای راست و چپ از نظر قدرت متفاوت هستند و حتی ‌سایز پاها کمی فرق می کند. یکی از جنبه های این عدم تقارن این است که بیشتر افراد، دست راست قوی تری دارند. بی ‌تردید بسیاری از تجهیزات و اشیا مثل دستگیره در، ملاقه، قیچی ، قفل، پیچ گوشتی، اتومبیل، دکمه‌های لباس و وسایل ‌موسیقی برای ۹۶% مردم راست دست طراحی شده است. ولی افراد چپ دست این نابرابری را با تعلق داشتن به جامعه ‌نخبگان جبران می کنند ، نخبگانی مثل لئونارد و داوینچی و میکل آنژ.


دانش ما
طبقه بندی: عمومی،
[ شنبه 23 دی 1391 ] [ 10:09 ق.ظ ] [ تفضلی ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


به وبلاگ من خوش آمدید

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :