تبلیغات
علمی >
سایت خدماتی و هنری نایت اسکینابزار های وبلاگ نویسینمایشگر تاریخ به صورت فارسی

علمی
زکات علم نشر آن است
قالب وبلاگ
نویسندگان
نظر سنجی
ازبین موضوعات طبقه بندی شده به کدامیک بیشترعلاقه دارید

ابر برچسب ها

دانشمندان دانشگاه “روکلاو” لهستان در تلاشند با تکمیل روباتی به نام EMYS تعاملات روبات-انسان را به سطحی جدید ارتقا دهند.
این روبات می تواند حالتهای روحی انسانها از قبیل خشم، غافلگیر شدن، گیج شدن و غمگین شدن را به خوبی نمایش دهد. محققان در تلاشند با کمک این روبات آینده تعاملات انسانها و روباتها را به طبیعی ترین شکل ممکن بهبود بخشند.
توانایی درک و نمایش احساسات ویژگی است که انسانها را از دیگر جانداران جدا می کند. این ویژگی همچنین می تواند انسانها را از یکی از شبیه ترین موجودات به انسان که روز به روز نیز در حال تکامل هستند، یعنی روباتها، جدا سازد.

7fb09593ee6e876f0ac7f6c24cac5cf1 روبات احساساتی + تصاویر

اما دانشمندان لهستانی معتقدند در اتصال دادن مسیر تعاملات انسانها و روباتها جهشی بزرگ داشته اند. روبات EMYS این محققان می تواند انواع مختلفی از احساسات و حالتهای روحی را نمایش دهد. این روبات می تواند در یک لحظه شگفت زدگی را در صورت خود نمایش دهد، در لحظه بعد خوشی و در لحظه بعدی غم را در چهره اش نشان می دهد.
محققان بر این باورند این روبات می تواند روابط میان انسانها و روباتها را نزدیکتر سازد. به گفته آنها روبات به معنی همراهی و همکاری با انسانها در محیطهای اداری یا مسکونی است از این رو باید از عملکردهایی برخوردار باشد که برای انسانها مفید هستند و به علاوه باید از ادب اجتماعی نیز برخوردار باشد.

a04215188b3f03299582e5eddb74b7da روبات احساساتی + تصاویر

از این رو این روبات جدید می تواند تا اندازه ای احساسات خود را نمایش داده و حتی احساسات انسانها را درک کرده و به آنها واکنش نشان دهد. EMYS از طریق یک گردن متحرک، سه صفحه و دو چشم می تواند ۹ مدل مختلف از احساسات را به انسانها انتقال دهد.
ساخت این روبات در سه بخش از جمله سکوی تعادل انجام گرفته است. سکوی تعادل این روبات یکی از جالب توجه ترین بخشهای آن است زیرا می تواند تعادل روبات را مشابه انسانها برقرار سازد. ساخت دستهای این روبات نیز از بخشهای دشوار این پروژه بوده است زیرا دستها باید سبک بوده و از توانایی انجام حرکات مختلف برخوردار باشند.
بر اساس گزارش رویترز، سر EMYS از سه بخش و چشمهایی متحرک برخوردار است و روبات می تواند با کمک این قطعات متحرک احساسات خود را بروز دهد. محققان بر این باورند توسعه روباتهایی مانند EMYS با توانایی برقراری ارتباطات بدون کلام، جهشی بزرگ را در زمینه تعاملات روباتیک و انسانی به وجود خواهد آورد.
طبقه بندی: فناوری،
[ یکشنبه 24 دی 1391 ] [ 07:43 ب.ظ ] [ تفضلی ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


به وبلاگ من خوش آمدید

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :